Prof. Dr. İlker Kıymetli Şen

Dış Ticaret Enstitüsü, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin nüvesini oluşturan lisansüstü akademik birimdir. Türkiye’nin ilk ve tek Dış Ticaret Enstitüsü olma farklılığına sahip olan enstitümüz, akademik düzeyde lisansüstü programlar açmak/yürütmek, konferans, seminer, sempozyum ve benzeri etkinlikler düzenlemek, piyasaya yönelik olarak sektörel bazda uygulamalar ve araştırmalar yapmak amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra, Enstitümüz dış ticaretle ilgili ülke ve sektör araştırmaları yapma, dış ticaretin iktisadi, ticari, teknik, sosyo-kültürel, siyasal ve hukuki yönlerini inceleme ve bu hususlarda raporlar üretme hedefine yönelik olarak çalışmalar gerçekleştirmektedir. Enstitümüz ayrıca dış ticarete ilişkin verileri ve bilgileri derlemek ve değerlendirmek üzere Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) ve Türk Eximbank gibi kuruluşlar ile Rektörlük nezdinde yapılan protokoller yoluyla sektörel işbirliklerine aktif olarak katılmaktadır.

Dış Ticaret Enstitüsü, 2013-2014 Akademik Yılı Güz Döneminde başladığı Lisansüstü Eğitim-Öğretim faaliyetlerini, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında aşağıdaki lisansüstü programları ile sürdürmektedir.

ilksen@ticaret.edu.tr

DIŞ TİCARET ENSTİTÜSÜ KİTAPÇIĞI
Akademik Takvim
Burslar ve Ücretler

  BİZE YAZIN

  6698 Sayılı KVKK kapsamında yukarıda verdiğim bilgilerimi tarafıma bilgi verilmesi amacıyla üniversite tarafından işlenmesine rızam vardır.

  Dış Ticaret Enstitüsü Yüksek Lisans Programları

  Küresel Pazarlama ve Marka Yönetimi
  UluslarArası Ticaret ve Avrupa Birliği Hukuku
  Uluslararası Ticaret (İngilizce)
  Uluslararası Ticaret (Sütlüce – Küçükyalı)
  Uluslararası İşletmecilik ( İngilizce)

    Detaylı bilgi için;  444 0 413

  Dış Ticaret Enstitüsü Uzaktan Eğitim Programları

  ULUSLARARASI TİCARET (UZAKTAN EĞİTİM) (TEZSİZ)

  Dış Ticaret Enstitüsü Doktora Programları

  Uluslararası Ticaret
  Uluslararası Ticaret ve Avrupa Birliği Hukuku
  Uluslararası Ticaret (İngilizce)

  Hemen Bugün Siz de Geleceğinizin Planlamasını Yapabilirsiniz.

  HEMEN BAŞVUR
  Hemen Paylaş