Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Doktora Neden Tercih Edilmeli?

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Doktora programı, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde faaliyet göstermektedir. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık doktora programının amacı; halkla ilişkiler ve reklamcılık  alanında kurumsal ve uygulamaya dönük, akademik donanıma sahip, ileri düzeyde ulusal ve uluslararası bilimsel araştırma yapabilecek, alana hâkim, disiplinlerarası ilişki kurabilen, kuramsal çalışmalara ve uygulama sahasına katkı sağlayabilecek, uluslararası standartlara uygun araştırmacılar, akademisyenler ve uygulamacılar yetiştirmektir.

İleride dünyada ve Türkiye’de farklı üniversitelerde Reklamcılık ve Halkla İlişkiler  alanlarında ders vermeye veya ileri düzeyde bilimsel araştırma yapmaya yönelik olarak hazırlanmak isteyen ya da iş dünyasında araştırma ve uygulama alanındaki birlikteliğin zenginliğini kariyerine taşımak isteyen  tüm başarılı master öğrencilerine yönelik olan program; kendisini sürekli geliştirebilen, toplumun ve pazarın değişen ihtiyaçlarına ve sorunlarına yapıcı ve yaratıcı çözümler üretebilen nitelikli kişiler yetiştirme vizyonuna sahiptir.

Programı sürdürebilecek yeterli sayıda öğrenci başvurusu olmadığı durumlarda program açılmamaktadır.

Prof.Dr. R. Gülay ÖZTÜRK
gulay@ticaret.edu.tr

  BİZE YAZIN

  6698 Sayılı KVKK kapsamında yukarıda verdiğim bilgilerimi tarafıma bilgi verilmesi amacıyla üniversite tarafından işlenmesine rızam vardır.

  Ders Programı
  Müfredat
  Burs ve Ücretler

  ALES: 55 ve üstü. ALES sınavı yapıldığı tarihten itibaren 5 yıl süreyle geçerlidir.

  Ana dilleri dışında İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Arapça, Çince, Japonca, Farsça dillerinden birinden ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Sınavından en az 55 puan ya da ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavından eşdeğer puan alma şartı aranmasına,

  Erkek adaylar için; Askerlik Terhis veya Tecil Belgesinin ibraz edilmesi,

   

  Kontenjan

  Doktora: 10

  Yatay Geçiş

  Doktora: 3

  • Programlarda kayıt yaptıran öğrencilerin %15’ine %100 burs verilecektir.
  • 5 Öğrenci altında program açılmayacaktır.

   

  Eğitim  – Öğretim

  Eğitim dili Türkçe

  Derslere devam zorunluluğu %70

  Bilimsel Hazırlık Programındaki dersler kredisiz derslerdir.

  Uygulama Gün ve Saatleri: Hafta içi, gerekirse hafta sonu ( Cumartesi günü ) ders yapılacaktır. Dersler; 18:30-19:20, 19:25-20:15 ve 20:20-21:10 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir.

  Hemen Bugün Sizde Geleceğinizin Planlamasını Yapabilirsiniz.

  HEMEN BAŞVUR
  Hemen Paylaş