Zeynep Mine

Ayaydın Miroglio Grubu İnsan Kaynakları Direktörü

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Doktora programı, özel bir ilgimin olduğu ve bulunduğum sektörde de bağlantı kurma imkanımın olduğu  halkla ilişkiler ve reklam alanlarında bana son derece fayda sağladı. Hem teorik bakış açısıyla yaptığımız  faaliyetlerde görüş açımı genişletti, hem de dijital transformasyon başlığındaki faaliyetlerde öngörü sahibi olmamı sağladı. Okuduğum  süreçte programın kendini yeni dünya ihtiyaçlarına göre çok hızlı adapte etmesi en beğendiğim yönü oldu. Programdaki tüm hocalar araştırma, geliştirme konusunda çok ciddi bakış açısı yarattı. Bu anlamda akademik kariyerini bu alanda yapmak isteyen tüm meslektaşlarıma ve doktora adaylarına bu programı önermekteyim.

Dr. Taner Doğuer

Kopaş Kozmetik Dijital Pazarlama Müdürü

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Doktora Programı uzun soluklu, keyifli ve zorlu bir süreç oldu. Tabii sonuçta Dr. Unvanı kazanmak kolay olmuyor. Bu süreci başarı ile tamamlamak tarifi imkansız bir mutluluk. Birlikte çalıştığım hocalarımın katkıları ile akademik sürecim, zengin içerikte ve çok verimli bir şekilde gelişti. Olayları çözümlerken kullandığınız metodolojik bakış açısının daha da gelişmesini sağlamak,  dijital reklamcılık alanında kullandığımız araçların nasıl bir süreçten geçerek bugüne geldiğini ve geleceğe nasıl evrileceğine dair ön araştırmaları okuma fırsatı bulmak; geleneksel tüketiciden dijital tüketiciye geçişi tüm unsurları ile görmek; bu alandaki literatüre ve sektör profesyonellerine önemli bir katkı yapma fırsatı yakalamak istiyorsanız bu program tam size göre. Sektörel anlamda yürütülen iş süreçlerinin temelini görmek isteyen, yaşanılan sorunların çözümü için yüksek motivasyonu olan ve ben de çalıştığım sektöre hem mesleki açıdan, hem akademik bir katkı yapmak istiyorum diyen herkese gönülden bu programı öneririm.

Özüm Asya

KAYNARCA İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü/Ulaşım planlama

Dairesi Başkanlığı Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Mezunu

Lisans ve yüksek lisans eğitimimi İstanbul Ticaret Üniversitesinin Endüstri Mühendisliği programında tamamladım. Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Programını profesyonel iş hayatımla birlikte sürdürdüm. Bu süreçte tecrübem ve akademik birikimim birbirlerini pozitif olarak etkilediler. Universitede öğrendiklerimi iş hayatımda uygulama şansına sahip olmanın yanı sıra sektörde öğrendiklerimi de akademik platforma taşıdım.

Hussein DOUGHANGI

MTN for Connecting / Department of Network

and Systems Engineering Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Mezunu

Üniversitenizde yapmış olduğum yüksek lisans programında teorik bilgi ile yetinmeyip, lisans programında öğrendiğim teorik bilgileri pratik bilgi ile birleştirip gerçeğe dönüştürüp yaptığım çalışmayla öğrendiğim bilgileri hayatta uygulama fırsatına eriştim. Bu programla birlikte mühendislik uygulamalarının farkına varıp, kendime ait özgüvenimi artırdım ve hayatta mühendisliğin ne kadar sevkli bir meslek olduğu anlayışını idrak etme olgusuna kavuştum. Bu program ile kendini geliştirmekve gerçek hayatta kendine yer edinmek isteyen insanlariçin bire bir katkı sağlayacak bir eğitim anlayışıiçerenveinsanlarıngelişiminihızlandıran bir program. Değerli hocalarıma ve emeği geçenlere canı gönülden şükranlarımı sunarım.

Aleyna DEĞERMENCİ

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. Eğitim ve Kariyer Yönetimi Müdürlüğü / Uzman Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Mezunu

Ben, Aleyna Değermenci Albaraka Türk Katılım Bankasında 4 yıla yakın bir süredir çalışıyorum. Endüstri Mühendisliği lisans programı mezunu olduğum okulum İstanbul Ticaret Üniversitesinde, Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği programında tezliyüksek lisansından da 2017 yılında mezun oldum. Lisanstan mezun olduktan hemen sonra yüksek lisans programına başladığım ve aynı zamanda yeni başladığım profesyonel hayata adapte olmam gerektiği, yoğun bir sürece girdiğimi söylemek isterim. Ancak üniversite hocalarımızın anlayışı, desteği ve yardımlarıyla yüksek lisansımı da en verimli biçimde, zamanında tamamlamayı başardım. Genç profesyonellerve yeni mezunlar; çalışma ortamina/iş hayatına alışma süreciyaşarlar ve bu biraz zorlu olabilir. Ancak Üniversitedeki Hocalarımızın ders içeriklerini yalnızca teorik olarak işlemeyip kendi tecrübeleriyle zenginleştirmeleri sayesinde bu süreci rahatlıkla atlattım. Bu vesile ile tüm Üniversite Hocalarıma çok teşekkür ediyorum. İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunları olarak tüm yaşamımızda üniversitemizi temsil ediyoruz ve mezunlarımızın başarılarıyla hep birlikte, üniversitemizin bize kattığı değerle biz de üniversitemizin değerini daha da arttıracağız.

Fethi AĞALAR

F&C Proje Yönetim ve Danışmanlık Founder

Bankacılık Doktora Öğrencisi

Yaşadığımız hayatta, kendimizve ailemiz için elimizdeki olanakları enverimli şekilde kullanarak,

rahat bir yaşam sürmek… Yapacağımız her işte başarılı olmak, hedeflerimize ulaşmak. Tabii Kaynaklarımızdan üretime, üretimden satışa hedeflerimizi yakalamak, toplumumuza ve

ülkemize katkıda bulunmak,

Bunların ölçüsü; Kendi bütçemizden, evimize, evimizden iş yerimize, iş yerimizden ülkemize…

Finans bilgisi..

Gelin bilmiyorsanız öğrenin, Biliyorsanız bilginizi geliştirin, bu günü yakalayın,

Geleceğinizi planlayın, yarınlar sizin olsun…

Eren YEŞİLYURT

İstanbul Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanı, Uluslararası Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans Öğrencisi

Her sektörde günümüz koşullarını değerlendirebilen, gelecek öngörüsüne sahip. ulusal ve uluslararası yapıyı okuyabilen entelektüel sermayeye ihtiyacı olduğu bir gerçektir. Finans sektöründe ise bu daha büyük bir ihtiyaçtır. İstanbul Ticaret Universitesi Finans Enstitüsü bu ihtiyacın bilincinde, Bankacılık, Sigortacılık, Sermaye Piyasası, Finans gibi anabilim dallarında teorinin uygulamayla desteklendiği yüksek lisans ve doktora programlarıyla sektörün insan kaynağı kalitesini arttırmayı amaçlamaktadır.

Yetkin akademisyenleri, üst düzey laboratuvarları ve kaliteli öğrencileriyle dizayn edilme amacına uygun olarak ilerleyen Finans Enstitüsü’nün, yönetim ve eğitim anlayışıyla ulusal ve uluslararası finansal sektör için yeni bir ufuk olarak katkısı tartışılmaz…

İnanç A. SÖZER

Ekonomist, Turkey Macro View (TMV) Consulting Yönetici Direktörü,

Finansal Ekonomi Programi Doktora Öğrencisi

Küresel çapta şirketlerin evrimleri incelendiğinde; emek yoğun, teknoloji yoğun ve nihayetinde son yıllarda bilgi yoğun yapıya sahip oldukları görülüyor. Bilgi günümüzde ulaşımı en kolay faktörlerden biri; ancak sağlıklı ve doğru bilgi setine ulaşmak kaliteli ve bütünleşik bir eğitimden geçiyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi Finans Enstitüsü bu ihtiyacın farkındalığı işığında hem güçlü akademik kadrosu hem tamamlayıcı nitelikteki Türkiye’nin ilklerinden olan laboratuvarları sayesinde öğrencilerinin bir üst lige çıkmalarını sağlıyor. Yarının finans profesyonelleri, bugünün profesyonelleri ile eğitim alma ayrıcalığını yaşayarak, iş hayatlarında ayrıcalığa kavuşmuş oluyor… Bu yapısıyla Finans Enstitüsü bir eğitim merkezi olmaktan öte finans sektörünün seçkin bir topluluğu niteliğinde…

Hemen Bugün Sizde Geleceğinizin Planlamasını Yapabilirsiniz.

HEMEN BAŞVUR

Hemen Paylaş