Özüm Asya

KAYNARCA İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü/Ulaşım planlama

Dairesi Başkanlığı Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Mezunu

Lisans ve yüksek lisans eğitimimi İstanbul Ticaret Üniversitesinin Endüstri Mühendisliği programında tamamladım. Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Programını profesyonel iş hayatımla birlikte sürdürdüm. Bu süreçte tecrübem ve akademik birikimim birbirlerini pozitif olarak etkilediler. Universitede öğrendiklerimi iş hayatımda uygulama şansına sahip olmanın yanı sıra sektörde öğrendiklerimi de akademik platforma taşıdım.

Hussein DOUGHANGI

MTN for Connecting / Department of Network

and Systems Engineering Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Mezunu

Üniversitenizde yapmış olduğum yüksek lisans programında teorik bilgi ile yetinmeyip, lisans programında öğrendiğim teorik bilgileri pratik bilgi ile birleştirip gerçeğe dönüştürüp yaptığım çalışmayla öğrendiğim bilgileri hayatta uygulama fırsatına eriştim. Bu programla birlikte mühendislik uygulamalarının farkına varıp, kendime ait özgüvenimi artırdım ve hayatta mühendisliğin ne kadar sevkli bir meslek olduğu anlayışını idrak etme olgusuna kavuştum. Bu program ile kendini geliştirmekve gerçek hayatta kendine yer edinmek isteyen insanlariçin bire bir katkı sağlayacak bir eğitim anlayışıiçerenveinsanlarıngelişiminihızlandıran bir program. Değerli hocalarıma ve emeği geçenlere canı gönülden şükranlarımı sunarım.

Aleyna DEĞERMENCİ

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. Eğitim ve Kariyer Yönetimi Müdürlüğü / Uzman Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Mezunu

Ben, Aleyna Değermenci Albaraka Türk Katılım Bankasında 4 yıla yakın bir süredir çalışıyorum. Endüstri Mühendisliği lisans programı mezunu olduğum okulum İstanbul Ticaret Üniversitesinde, Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği programında tezliyüksek lisansından da 2017 yılında mezun oldum. Lisanstan mezun olduktan hemen sonra yüksek lisans programına başladığım ve aynı zamanda yeni başladığım profesyonel hayata adapte olmam gerektiği, yoğun bir sürece girdiğimi söylemek isterim. Ancak üniversite hocalarımızın anlayışı, desteği ve yardımlarıyla yüksek lisansımı da en verimli biçimde, zamanında tamamlamayı başardım. Genç profesyonellerve yeni mezunlar; çalışma ortamina/iş hayatına alışma süreciyaşarlar ve bu biraz zorlu olabilir. Ancak Üniversitedeki Hocalarımızın ders içeriklerini yalnızca teorik olarak işlemeyip kendi tecrübeleriyle zenginleştirmeleri sayesinde bu süreci rahatlıkla atlattım. Bu vesile ile tüm Üniversite Hocalarıma çok teşekkür ediyorum. İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunları olarak tüm yaşamımızda üniversitemizi temsil ediyoruz ve mezunlarımızın başarılarıyla hep birlikte, üniversitemizin bize kattığı değerle biz de üniversitemizin değerini daha da arttıracağız.

Hemen Bugün Sizde Geleceğinizin Planlamasını Yapabilirsiniz.

HEMEN BAŞVUR
Hemen Paylaş