Uluslararası Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi Neden Tercih Edilmeli?

Günümüzde girişimlerin stratejik anlamda rekabet düzeyleri, değişime ve bulundukları pazarın ihtiyaç ve isteklerine hızlı yanıt sağlama özelliklerine bağlıdır. Bu noktada üretim ve hizmet sistemlerinin yenilik yönetimi kavramını çalışma alanlarının bir parçası haline getirmeleri hayati bir önem taşımaktadır. Söz konusu gelişmeler girişimciliğin ve yenilik yönetimin önemini arttırmaktadır.

Ülkemizde birçok girişim ve hatta orta ölçekte işletme girişimcilik nosyonuna sahip olmamakta, yenilik yönetimi uygulamalarının eksikliklerinden dolayı rekabet edememektedir. Programın ana gerekçesi “girişimci” üniversite olarak kendini konumlandırmış olan İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin ana paydaşı olan İstanbul Ticaret Odası (İTO) ile uygulamalı pratiğe dönük eğitimler planlamak ve yürütmektir. Ayrıca bu program; yenilik yönetimi konusuna hâkim, onu etkili şekilde kullanabilen, mikro ve makro düzeyde trendleri analiz edebilen, geleceğin başarılı girişimcilerini yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Dr. Öğr. Üyesi Muhittin ADIGÜZEL
madiguzel@ticaret.edu.tr

  BİZE YAZIN

  6698 Sayılı KVKK kapsamında yukarıda verdiğim bilgilerimi tarafıma bilgi verilmesi amacıyla üniversite tarafından işlenmesine rızam vardır.

  Ders Programı
  Müfredat
  Burslar ve Ücretler
  Başvuru Koşulları

  Hemen Bugün Sizde Geleceğinizin Planlamasını Yapabilirsiniz.

  HEMEN BAŞVUR
  Hemen Paylaş