İşletme Uzaktan Yüksek Lisans Neden Tercih Edilmeli?

İşletme Yüksek Lisans Programına lisans eğitimlerini İktisadi ve İdari Bilimler alanında ve farklı alanlarda almış kişiler katılabilmektedirler. Program, öğrencilerin İşletme alanındaki bilgilerle ve becerilerle uygulamalı olarak donatılmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Programda yönetim, pazarlama ve üretim alanlarındaki zorunlu derslerin yanısıra yönetim, pazarlama, finans ve insan kaynakları yönetimi alanında seçmeli dersler de bulunmaktadır. Böylece, öğrenciler işletme fonksiyonlarına yönelik bilgilerini artırarak, mezuniyet sonrasında  kariyerlerinde yükselebilirler.

Program, üniversitemizin alanında uzman ve tecrübeli akademik kadrosuyla, öğrencilerin teorik yaklaşımları, örnek olayları ve uygulamaları öğrenmelerini sağlar. Öğrenciler, küresel bakış açısı ile bilimsel çalışmaları ve gelişmeleri takip edebilirler. Ayrıca, bilimsel araştırma sürecini izleyerek, işletmelerin problemlerini çözebilmek için veri toplamayı, analiz etmeyi ve yorumlamayı öğrenirler.

İşletme Yüksek Lisans Programı, çağdaş yönetim anlayışı ile işletmelerin değişen beklentilerini dikkate alarak ulusal ve küresel bilgiler sağlamaya, yönetim becerileri kazandırmaya odaklıdır. Öğrenciler programda öğrendikleri bilgiler ve kazandıkları becerilerle mezun olduklarında vizyoner, proaktif, ulusal ve küresel girişimciler, yöneticiler, liderler olabilirler.

Öğrenciler İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programında uzmanlaşmak istedikleri alanda bir proje yazarak mezun olmaktadırlar.

Prof. Dr. Ahu Tuğba KARABULUT
tkarabulut@ticaret.edu.tr

  BİZE YAZIN

  6698 Sayılı KVKK kapsamında yukarıda verdiğim bilgilerimi tarafıma bilgi verilmesi amacıyla üniversite tarafından işlenmesine rızam vardır.

  Ders Programı
  Müfredat
  Ücret
  Uzaktan Eğitim
  • 4 yıllık lisans diplomasının ibraz edilmesi
  • Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programları için ALES koşulunun aranmaması
  • Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesinin Tecilli olarak ibraz edilmesi

  Eğitim – Öğretim

  • Eğitim dili Türkçedir.
  • Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları için eğitim süresi 3 yarıyıldır.
  • Derslere devam zorunluluğu %70’dir.
  • Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programları toplam 30 krediden az olmamak koşuluyla en az 10 ders ve 1 dönem projesinden oluşmaktadır.

  Eğitim – Öğretim

  Eğitim dili Türkçe

  Derslere devam zorunluluğu %70

  Bilimsel Hazırlık Programındaki dersler kredisiz derslerdir.

  Tezsiz Yüksek Lisans Programları

  Tezsiz yüksek lisans programları toplam 10 ders ve bitirme projesinden oluşmaktadır.

  Kontenjan

  Tezsiz: 50

  Hemen Bugün Sizde Geleceğinizin Planlamasını Yapabilirsiniz.

  HEMEN BAŞVUR
  Hemen Paylaş