İşletme Doktora Neden Tercih Edilmeli?

İşletme Doktora  Programı neden tercih edilmeli?

İşletme Doktora Programı, akademisyen olmak isteyen ve büyüyen işletmelerde çalışan katılımcıların yönetim, örgütsel davranış, insan kaynakları yönetimi, pazarlama, üretim, finans alanlarındaki bilgilerini ve araştırma becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Program katılımcıların kariyerlerinde işletme yönetimi alanında ilerlemelerini ve özgün çalışmalarla işletme bilimine katkıda bulunmalarını sağlamaktadır.

Öğrenciler programda  seçecekleri alanlardaki kuramları öğrenerek, araştırmalar yapmakta ve uzmanlık kazanmaktadırlar. Böylece, akademik bakış açısı ile iş dünyasının sorunlarını çözebilecek araştırmalar yapacak düzeye ulaşmaktadırlar.

Programda yönetim, örgütsel davranış ve insan kaynakları yönetimi alanlarındaki zorunlu derslerin yanı sıra pazarlama, üretim ve finans alanlarında seçimlik dersler sunulmaktadır. Öğrenciler ilgili alanlarda araştırmalar yaparak uzmanlaşmakta ve tezlerini hazırlamaktadırlar.

İşletme Doktora Programı mezunları akademik kariyerlerine devam edebilirler. Ulusal ve küresel pazarlara yayılan işletmelerde üst düzey yönetici olabilirler. Ayrıca, kendi işletmelerini kurup girişimci de olabilirler.

Prof. Dr. Ahu Tuğba KARABULUT
tkarabulut@ticaret.edu.tr

  BİZE YAZIN

  6698 Sayılı KVKK kapsamında yukarıda verdiğim bilgilerimi tarafıma bilgi verilmesi amacıyla üniversite tarafından işlenmesine rızam vardır.

  Ders Programı
  Müfredat
  Burs ve Ücretler
  Başvuru Koşulları

  Hemen Bugün Sizde Geleceğinizin Planlamasını Yapabilirsiniz.

  HEMEN BAŞVUR

  Hemen Paylaş