İşletme Doktora Neden Tercih Edilmeli?

İşletme Doktora  Programı neden tercih edilmeli?

İşletme Doktora Programı, akademisyen olmak isteyen ve büyüyen işletmelerde çalışan katılımcıların yönetim, örgütsel davranış, insan kaynakları yönetimi, pazarlama, üretim, finans alanlarındaki bilgilerini ve araştırma becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Program katılımcıların kariyerlerinde işletme yönetimi alanında ilerlemelerini ve özgün çalışmalarla işletme bilimine katkıda bulunmalarını sağlamaktadır.

Öğrenciler programda  seçecekleri alanlardaki kuramları öğrenerek, araştırmalar yapmakta ve uzmanlık kazanmaktadırlar. Böylece, akademik bakış açısı ile iş dünyasının sorunlarını çözebilecek araştırmalar yapacak düzeye ulaşmaktadırlar.

Programda yönetim, örgütsel davranış ve insan kaynakları yönetimi alanlarındaki zorunlu derslerin yanı sıra pazarlama, üretim ve finans alanlarında seçimlik dersler sunulmaktadır. Öğrenciler ilgili alanlarda araştırmalar yaparak uzmanlaşmakta ve tezlerini hazırlamaktadırlar.

İşletme Doktora Programı mezunları akademik kariyerlerine devam edebilirler. Ulusal ve küresel pazarlara yayılan işletmelerde üst düzey yönetici olabilirler. Ayrıca, kendi işletmelerini kurup girişimci de olabilirler.

Prof. Dr. Ahu Tuğba KARABULUT
tkarabulut@ticaret.edu.tr

  BİZE YAZIN

  6698 Sayılı KVKK kapsamında yukarıda verdiğim bilgilerimi tarafıma bilgi verilmesi amacıyla üniversite tarafından işlenmesine rızam vardır.

  Ders Programı
  Müfredat
  Burs ve Ücretler

  ALES Puan Türünden en az 55 puan, lisans diploması ile başvuran adaylar için en az 80 puan alınmış olması ya da Yükseköğretim Kurulu tarafından eşdeğerliği kabul edilen ve geçerliliği olan sınavlardan birinden bu puana eş değer bir puan alınmış olması. ALES sınavı yapıldığı tarihten itibaren 5 yıl süreyle geçerlidir.

  Lisans derecesiyle başvuru için lisans mezuniyet not ortalamasının 3.00/4.00 veya muadili bir puan aranması.

  Yüksek lisans derecesiyle başvuru için yüksek lisans not ortalaması 2.50/4.00 veya muadili puan aranması.

  Ana dilleri dışında İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Arapça, Çince, Japonca, Farsça dillerinden birinden ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Sınavından en az 55 puan ya da ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavından eşdeğer puan alma şartı aranmasına,

  Erkek adaylar için ; Askerlik Terhis veya Tecil Belgesinin ibraz edilmesi,

   

  Kontenjan

  Doktora: 15

  Bütünleşik: 2

  Yatay Geçiş

  Doktora: 3

  • Programlarda kayıt yaptıran öğrencilerin %15’ine %100 burs verilecektir.
  • 5 Öğrenci altında program açılmayacaktır.

   

  Eğitim  – Öğretim

  Eğitim dili Türkçe

  Derslere devam zorunluluğu %70

  Bilimsel Hazırlık Programındaki dersler kredisiz derslerdir.

  Uygulama Gün ve Saatleri: Hafta içi, gerekirse hafta sonu ( Cumartesi günü ) ders yapılacaktır. Dersler; 18:30-19:20, 19:25-20:15 ve 20:20-21:10 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir.

  Hemen Bugün Sizde Geleceğinizin Planlamasını Yapabilirsiniz.

  HEMEN BAŞVUR
  Hemen Paylaş