Medya ve İletişim Çalışmaları Neden Tercih Edilmeli?

Medya ve İletişim Çalışmalarının birincil amacı iletişim ve medya bilimi alanında bilimsel araştırma yapabilecek akademisyenler yetiştirmektir.

Medya ve İletişim Çalışmalarının ikincil amacı ise, program bünyesinde öğrenim gören öğrencilerin, medya sektörünün gereksinimlerine yanıt verebilecek ve gelişimine katkı sağlayabilecek özgün çalışmalar yapmasını sağlamaktır. Böylece hem medya sektörünün ihtiyaç duyabileceği nitelikli elemanlar hem de kurumumuzun ihtiyacı olan nitelikli akademisyenler yetiştirilebilecektir.

Aynı zamanda doktora programı hem kurumumuzun hem de program bünyesinde görev alacak olan akademisyenlerin bilimsel alanda güçlenmesine ve söz sahibi olmalarına katkı sağlayacaktır.

Ayrıca açılması amaçlanan doktora programı, kurumumuzda iletişim ve medya bilimi alanında ilk doktora programı olması sebebiyle de bilimsel anlamda önemli bir eksikliği giderecektir.

Programı sürdürebilecek yeterli sayıda öğrenci başvurusu olmadığı durumlarda program açılmamaktadır.

Prof. Dr. Abdulhamit AVŞAR
aavsar@ticaret.edu.tr

  BİZE YAZIN

  6698 Sayılı KVKK kapsamında yukarıda verdiğim bilgilerimi tarafıma bilgi verilmesi amacıyla üniversite tarafından işlenmesine rızam vardır.

  Ders Programı
  Müfredat
  Burs ve Ücretler
  Başvuru Koşulları

  Hemen Bugün Sizde Geleceğinizin Planlamasını Yapabilirsiniz.

  HEMEN BAŞVUR
  Hemen Paylaş