Özel Hukuk Yüksek Lisans Programı Neden Tercih Edilmeli?

Özel Hukuk Yüksek Lisans Programı, öğrencilerin özel hukukun temel kavramlarını ve özel hukuk alanındaki ulusal ve uluslararası gelişimleri kavrayabilmelerini amaçlamaktadır. Bu bağlamda özellikle, uygulamada ortaya çıkan yeni hukuksal sorunların tanımlayabilmesi, sorunların çözümü için gerekli olan metod ve kaynağa ulaşımın edinilmesi eğitimin temelini oluşturmaktadır.

Programda yer alan çok sayıdaki seçimlik ders vasıtasıyla, öğrencilerin özel hukuk, medeni hukuk, ticaret hukuku, iş hukuku, medeni usul ve icra iflas hukuku gibi farklı alanlarındaki gelişmeleri takip ederek bilgilerini derinleştirerek uzmanlaşabilmelerine imkân sunulmaktadır. Program Türkiye ve dünyada özel hukukun geçmişi ve bugününü karşılaştırmalı olarak ele almakta bu sırada derslerdeki tartışmalar ile öğrencilerine özel hukukun geleceğine göz atma imkânı sumaktadır. Programdan başarı ile mezun olan öğrenci Özel Hukuk alanındaki güncel gelişmeler hakkında derinlemesine bilgi sahibi olacaktır. Bunun yanında ilerleyen mesleki yaşamında bu bilgiyi güncel tutabilmenin yollarını da öğrenerek meslektaşları arasında kendisini daha avantajlı bir konuma getirebilecektir.

Yüksek lisans eğitimi sırasında edindiği nosyon ile farklı bakış açıları geliştirebilecek bu sayede kimsenin öngöremediği ve ileride ortaya çıkabilecek soruları düşünerek bunlara dahi hazırlıklı şekilde çalışmalar yapabilecektir.

Prof. Dr. Şahin AKINCI
sakinci@ticaret.edu.tr

  BİZE YAZIN

  6698 Sayılı KVKK kapsamında yukarıda verdiğim bilgilerimi tarafıma bilgi verilmesi amacıyla üniversite tarafından işlenmesine rızam vardır.

  Ders Programı
  Müfredat
  Burs ve Ücretler
  Başvuru Koşulları

  Hemen Bugün Sizde Geleceğinizin Planlamasını Yapabilirsiniz.

  HEMEN BAŞVUR

  Hemen Paylaş