Pazarlama Yönetimi Doktora Programı Neden Tercih Edilmeli?

Küresel rekabet koşullarında sürdürülebilir başarıyı elde eden işletmeler pazarlama bilimine büyük önem vermektedir. Pazarlama doktora programı işletmelerin bu konuda yetişmiş donanımlı yöneticilere ihtiyaç duymalarından yola çıkarak hazırlanmış bir programdır. Programın amacı değişen pazar koşullarına ayak uydurabilen dinamik, donanımlı ve analitik düşünebilen gerek iş hayatı gerekse akademik dünya için pazarlama uzmanları yetiştirmektir.

Programımız, alanında uzman ve tecrübeli akademik kadrosuyla bireylere lisans ve yüksek lisans eğitimlerinde kazandırılmış bilgiler üzerine; yeni bilgiler ekleyerek yenilikçi fikirler geliştiren, girişimci, araştırmacı, rekabete karşı strateji üretebilen, analitik düşünen yöneticiler ve akademisyenler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Programı sürdürebilecek yeterli sayıda öğrenci başvurusu olmadığı durumlarda program açılmamaktadır.

Prof. Dr. Figen YILDIRIM
figen@ticaret.edu.tr

  BİZE YAZIN

  6698 Sayılı KVKK kapsamında yukarıda verdiğim bilgilerimi tarafıma bilgi verilmesi amacıyla üniversite tarafından işlenmesine rızam vardır.

  Ders Programı
  Müfredat
  Burslar ve Ücretler

  • Yüksek lisans derecesi ile başvuran adaylar için; ALES tüm puan türlerinden en az 55 puan, lisans diploması ile başvuran adaylar için en az 80 puan alınmış olması ya da Yükseköğretim Kurulu tarafından eşdeğerliği kabul edilen ve geçerliliği olan sınavlardan birinden bu puana eş değer bir puan alınmış olması. ALES sınavı yapıldığı tarihten itibaren 5 yıl süreyle geçerlidir.

  • Lisans derecesiyle başvuru için lisans mezuniyet not ortalamasının 3.00/4.00 veya muadili bir puan olması; Yüksek lisans derecesiyle başvuru için yüksek lisans not ortalaması 2.50/4.00 veya muadili puan olması

  • Ana dilleri dışında İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Arapça, Çince, Japonca, Farsça dillerinden birinden ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Sınavından en az 55 puan ya da ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavından eşdeğer puan alma şartı aranması

  • Erkek adaylar için; Askerlik Terhis veya Tecil Belgesinin ibraz edilmesi.

  Kontenjan

  Doktora: 9

  Bütünleşik: 1

  Yatay Geçiş: 3

  • Programlarda kayıt yaptıran öğrencilerin %15’ine %100 burs verilecektir.
  • 5 Öğrenci altında program açılmayacaktır.

  Hemen Bugün Sizde Geleceğinizin Planlamasını Yapabilirsiniz.

  HEMEN BAŞVUR
  Hemen Paylaş